Nowy program do rozpoznawania twarzy, naruszeniem prywatności?

Naukowcy stworzyli program pozwalający na przeszukiwanie stron społecznościowych używając swojej twarzy. Według twórcy ma to wyrównać możliwości hakerów i specjalistów bezpieczeństwa w poszukiwaniu danych.

Urządzenie będzie ogólnie dostępne i może przeszukiwać strony typu Linkedin, Facebook, Twitter, Instagram, Google+.

Social Mapper został stworzony przez TrustyWave firmę specjalizującą się w zabezpieczeniach. Według TrusyWave informacje które daje ich program nie są szczególnie groźne i nawet amator komputerowy jest w stanie je uzyskać ręcznie przeszukując internet.

Urządzenie to jednak jest niebezpieczne poprzez możliwą skale wyszukiwania. Prawdą jest że te informacje są ogólnie dostępne lecz by do nich dotrzeć wymagana jest spora ilość pracy, Social Mapper sprawia że jest to automatyczne więc może być używane masowo. Program ma być w stanie przeszukać do 1 tysiąca ludzi w ciągu 15 godzin.

Social Mapper ma dać informacje o stronach odwiedzanych przez osobę używających takiej samej autoryzacji. Może też znaleźć e-maile w tym również służbowe.

Głównym zadaniem tego programu ma być udostępnianie użytkownikom informacji o tym jakie dane są dostępne o nich w internecie, I o zagrożeniach które mogą wynikać z posiadania takich danych przez osobę trzecią.

Nie jest ciężkie do wyobrażenia sobie czemu takie urządzenie udostępnione publicznie może spowodować zwiększenie się ataków na osoby publiczne i nie tylko. Takie dane pozwalają na znacznie bardziej ukierunkowane ataki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.