Ryzen Threadripper 2

AMD Zapowiedziało drugą generację Ryzen Threadrippera, ma to być najpotężniejszy procesor dostępny dla komputerów osobistych.

2920X i 2950X są kontynuacjami 1920X i 1950X. Zegar w porównaniu z poprzednim procesorem ma mieć wyższą częstotliwość i posiadać dodatkowe technologie o których jednak jeszcze nic nie wiemy.
Nowy 2970WX ma powiększyć liczbę rdzeni do 24 z 48 wątkami a 2990WX do 32 rdzeni i 64 wątków.

AMD stara się wprowadzić konkurencje dla procesorów Xeon które obecnie dominują rynek.

Obiecywane osiągi

Główne usprawnienie ma wynikać z większej częstotliwości wszystkich nowych procesorów. Pomaga w tym Precision Boost 2 którego osiągi możemy zaobserwować w procesorach drugiej generacji Ryzen 5 i 7
AMD zapowiada że nowe procesory będą działały na płycie głównej x399 poprzez aktualizacje Biosu.Jest to dobra informacja dla tych którzy zainwestowali już w Threadrippera.

Oba procesory z dużą ilością rdzeni mają 3.0Ghz i 4.2Ghz. Wiedząc jak zachowuj się Precision Boost 2 mając lepsze chłodzenie częstotliwości mogą pójść w górę. Nie było by dziwne wiec gdyby nowe procesory z dobrym chłodzenie osiągały około 3.3Ghz na wszystkich rdzeniach.

Niższe wersje procesorów (180 TDP) pokazują podobne usprawnienia i to może oznaczać że Intel będzie posiadał dobrą konkurencje we wszystkich grupach cenowych. 2990WX ma pojawić się na pułkach 13 sierpnia, 2950X i 2920X w październiku.

Czego nie wiemy

Nie wiemy jakie te procesory będą osiągały temperatury przy dużym obciążeniu w stosunku do poprzednich modeli, można przypuszczać ze względu na wyższe taktowanie może wystąpić z tym problem lecz o tym dowiemy się dopiero gdy Threadripper 2 trafi na rynek.

AMD przy zachowaniu obecnych cen procesorów dzięki Threadripper 2 może stać się poważną konkurencją Intela.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.