Tanie klawiatury dla graczy. Która jest najlepsza?

Potrzebujesz klawiatury dającej ci przewagę ale nie masz pieniędzy na drogie klawiatury Razera Corsaira albo Logitecha,

Kupiłem 4 klawiatury dla graczy by sprawdzić która zapewni ci najlepsze doznania w niskiej cenie. Sprawdzę również czy za większe pieniądze uzyskasz wystarczająco lepsze osiągi.

Porównamy dwie tanie klawiatury mechaniczne z klawiaturą w części mechaniczną i klawiaturą próbującą symulować doznania klawiatury mechanicznej.

Raptor Rampage 6 LED (139 zł)

Klawiatura ta jest mechaniczna. Każdy klawisz klawiatury ma przypisany jeden z 6 kolorów.

Nie znajdziemy na niej klawiatury numerycznej ale jeżeli ma służyć do grania to klawisze numeryczne nie są niezbędne.

Sprzęt posiada metalową obudowę która znacznie zwiększa wytrzymałość produktu. Mamy również dostęp do programowania klawiszy używając dołączonego na płycie programu.

Klawiatura mimo niskiej ceny jak na klawiaturę mechaniczną jest bardzo wytrzymała i sprawia wrażenie kosztującej znacznie więcej. Klawisze chodzą lekko i dają satysfakcjonujące kliknięcie.

Klawiatura jako że jest mechaniczna jest głośniejsza od standardowej klawiatury membranowej ale sam dźwięk jest przyjemny dla ucha.

Podświetlanie LED zapewnia dobrą widoczność klawiatury w nocy. Lepszą widoczność konkretnych przycisków zapewniają laserowo drukowane klawisze. Wymiana przycisków na wypełnione raczej nie wchodzi w grę gdyż podświetlenie stanie się mało widoczne, większość światła przechodzi przez czcionkę na klawiszach.

Oprogramowanie do klawiatury jest proste w użytkowaniu i pozwala na ustawienie do 3 profili klawiatury z ustawieniami makr, jasności podświetlenia i motywu.

Przyciski multimedialne są również dostępne po wciśnięciu kombinacji Fn i Klawisza od F1 do F12. Szkoda że twórcy nie znaleźli miejsca na oddzielne przyciski multimedialne ale za to klawiatura zajmuje mniej miejsca.

Minusem tej klawiatury dla mnie było wolne wracanie do pozycji wyjściowej klawisza po naciśnięciu przez co bardzo szybkie klikanie tego samego przycisku może okazać się mniej satysfakcjonujące.

Narzędzie dołączone na płycie jest proste w użytku. Nie daje ono jednak wiele opcji, napotkałem się również z problem takim że w przypadku braku napędu CD lub DVD ciężko jest znaleźć oprogramowanie gdyż nie ma go na stronie producenta jest się wiec skazanym na kopie płytki albo długie poszukiwania w internecie.

Oprócz tych mankamentów nie napotkałem się przez cały czas użytkowania z żadnymi innymi problemami.

Klawiatura jest przyjemna do użytkowania wytrzymała w pełni mechaniczna z widocznym podświetleniem. Ale firma Rampage mogła by udostępniać oprogramowanie do niej na swojej stronie internetowej.

Raptor pod względem satysfakcji z pisania jest dobrą konkurencją klawiatur z wyższej półki cenowej, jedyne czego mu brakuje do droższych klawiatur to dodatkowe funkcyjne i lepszy odskok klawiszy po wciśnięciu.

Lecz za tą cenę otrzymujemy bardzo prostą i przyjemną do pisania klawiaturę.

Modecom Volano Hammer Outemu (138 zł)

Klawiatura jest mechaniczna. Posiada czerwone podświetlenia z regulacją jego mocy. Ma nieścieralne klawisze i jest wykonana z plastiku.

Pierwszą rzeczą z jaką się napotkałem korzystając z klawiatury Volcano to przyciski które wymagają sporej siły do wciśnięcia. Samo klikanie i zachowanie klawiatury po wciśnięciu jest ok. Dźwięk jest satysfakcjonujący.

Podświetlenie jest dobre ale denerwującym jest to że światełka Caps Locka, Num Locka i Scroll Locka są innego koloru niż cała klawiatura.

Klawisze multimedialne są dostępne po wciśnięciu przycisku Fn, Na tego rozmiaru klawiaturę trochę brakuje oddzielnych klawiszy multimedialnych.

Wykonanie klawiatury wydaje się solidne mimo tego że klawiatura jest zrobiona z plastiku. Plusem tej klawiatury jest długi 1,8 m kabel USB.

Podsumowując klawiatura ma przyjemne kliknięcie ale siła z jaką należy wciskać przyciski jest zbyt duża. Posiada niepasujące kolorem diody. Pozytywem jest długi kabel i jasne podświetlenie.

Volcano jest przeciętna jak na cenę którą trzeba za nią zapłacić. Doznania z pisania na niej nie były złe ale w podobnej cenie można znaleźć lepsze pod wieloma względami produkty u konkurencji.

A4 Tech Bloody 8 (127 zł)

Klawiatura jest membranowa ale posiada osiem klawiszy mechanicznych. Jest podświetlana na kolor czerwony z możliwością regulacji jasności podświetlenia.

Sprzęt posiada programowalne klawisze. Zostały one wykonane z silikonu. Posiada opleciony kabel co znacząco zwiększa jego wytrzymałość.

Klawiatura nie ma w pełni mechanicznych przycisków przez co do pisania nie jest idealna, lecz jeżeli potrzebna jest tylko do gier najważniejsze klawisze są mechaniczne. Podświetlenie można ustawić na bardzo jasne przez co jest dobrze widoczna w ciemności.

Tech Bloody jest wykonana z plastiku lecz mimo to wygląda na porządnie skonstruowaną i nie powinna szybko ulec uszkodzeniu. Klawisze mechaniczne są średniej jakość, dla mnie wymagają zbyt dużej siły do wciśnięcia, satysfakcja z pisania na nich jest przeciętna a dźwięk nie jest za specjalny.

Klawisze membranowe są standardowe nic nadzwyczajnego. Na sprzęcie znajdują się klawisze funkcyjne aktywowane przez przycisk Fn. Za tą cenę i bez w pełni mechanicznych klawiszy można by się spodziewać więcej.

Oprócz 8 klawiszy mechanicznych słabej jakości i dobrego kabla klawiatura nie oferuje niczego szczególnego. I w tej grupie cenowej spodziewałem się więcej.

Genessis RHOD 110 (50 zł)

Klawiatura jest membranowa ale stara się za symulować doznania klawiatury mechanicznej. Kosztuje jedyne 50 zł ale czy jest w stanie dostarczyć podobne doznania do mechanicznej?

Po pierwsze klawiatura nie jest podświetlana więc jeżeli lubisz patrzyć na klawisze w nocy możesz mieć z tym problem.

Wykonanie wydaje się w miarę solidne, klawisze są ustylizowane tak by klawiatura wyglądała na mechaniczną.

Już po pierwszym wciśnięciu przycisku poczujesz że nie jest to klawiatura mechaniczna, jak na membranową klawisze są całkiem niezłe ale do mechanicznej nawet słabej dużo jej brakuje.

Klawiatura jest cicha, nie próbuje za symulować wciśnięć klawiszy mechanicznych. Posiada klawisze funkcyjne po wciśnięciu Fn na klawiaturze.

Będę szczery tego sprzętu nie wrzucał bym nawet do tej samej pułki co klawiatur nawet w części mechanicznych.

Ale jeśli w klawiaturach mechanicznych najbardziej przyciąga cię wygląd i nie potrzebujesz podświetlenia to RHOD w niskiej cenie powinna cie zadowolić, w każdym innym przypadku raczej pozbierał bym pieniądze i kupił klawiaturę mechaniczną.

Podsumowując najlepiej z testowanych klawiatur wypadła Raptor Rampage 6 ale jest ona najdroższą opcją. Jest ona najlepsza biorąc pod uwagę jakość do ceny.

Klawiaturę Hammer Outemu wybrał bym tylko w przypadku gdy bardzo nie podoba nam się tęczowe oświetlenie klawiatury Rampage.

Bloody Tech natomiast jest trochę tańsza lecz według mnie strata pozostałych mechanicznych klawiszy i gorsza jakość tych które są powoduje ze klawiatura jest nieopłacalna.

Klawiatura Genessis natomiast jest dobrą opcja jeżeli mamy bardzo ograniczony budżet a w klawiaturze jest ważny dla nas głównie wygląd nie funkcjonalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.